JAK NA KOMENTÁŘE

(PLUS AŽ ÚPLNĚ DOLE NASTAVENÍ SOUKROMÍ; DOPORUČUJI ÚVOD A KONEC NEVYNECHAT :-)))

Stačí-li Vám, že komentáře vidíte, tj. můžete si je do jednoho přečíst, pak další obsah textu přeskočte. 


Přejete-li si ale tu a tam i něco připsat, nezbývá, než se seznámit s tak zvaným PLUGINEM, tedy technickým zázemím, díky kterému se všechna naše písmenka někde uloží, nám zobrazí, ba i dá možnost komentář upravit, vložit do něj odkaz, fotku apod. A nám právě takové zázemí zajišťuje plugin od DISQUS. 

Pro psaní komentářů na tomto i dalších klubech proto potřebujete REGISTRACI U DISQUS. K registraci Vám stačí projít tento můj text a společnosti DISQUS svěřit své JMÉNO (lze si i vymyslet, zapsat přezdívku apod.) a E-MAIL (existující, ale třeba i úplně nově založený - IDEÁLNÍ, NIKDY NEVÍTE, KAM POBĚŽÍ SVĚT A JEHO DALŠÍ PŘÍBĚH A MÁTE TO BEZPEČNĚJŠÍ NEŽ FACEBOOK apod.; hlavně takový, kde registraci potvrdíte). Toť vše. Máte-li tedy 10 minut času na registraci, pomůžu Vám svým textem níže, případně napište a stejně jako jiným kurzistkám Vám založím registraci sama, předám přihlašovací jméno a heslo a Vy můžete vesele "komentářovat". 

PRO JISTOTU UVEDU, ŽE NAJDETE-LI NA JAKÉMKOLIV MÉM WEBU DISQUS KOMENTÁŘE (poznáte podle grafické úpravy), PLATÍ VÁM STÁLE JEDNA A TATÁŽ REGISTRACE U SPOLEČNOSTI DISQUS, zatímco registrace (jakýsi pomyslný klíček) do kurzů platí po dobu konání kurzu, poté je smazána a přijdete-li na nový kurz, založíte si novou registraci pro nový kurz (tedy zařídíte si pomyslný nový klíček do klubu/kurzu, zatímco REGISTRACE KE KOMENTÁŘŮM zůstává platná za všech okolností dál a dál a novou už neděláte). 


AŽ SPOLU REGISTRACI ZVLÁDNEME, budete se přihlašovat už pouze přes PŘIHLÁSIT SE, na které odkazuje šipka, nebo přes sociální sítě (ikonky vedle kolonky JMÉNO). Obvykle se znovu a znovu přihlašovat nemusíte, chodíte-li na webové stránky pravidelně. 


A teď už REGISTRACE: Klikněte do kolonky JMÉNO. Rázem se rozbalí kolonek k vyplnění více: JMÉNO (lze zadat i přezdívku nebo smyšlené jméno), E-MAIL (funkční; může být zcela nově založený, ale funkční, protože právě přes e-mail registraci dodatečně potvrdíte), HESLO (pamatovat!!!). 

A poté ještě i zaškrtnout SOUHLASY (pravidla použití služby, cookies a zásady ochrany osobních údajů) a že nejste ROBOT, 

a nakonec vpravo dole ŠIPKA, která znamená DÁL. Kliknout na ni a honem na poslední krůčky.  
Další krok vypadá v různých prohlížečích jinak. Tak nebo tak, všechny grafické podoby dalšího kroku znamenají, že máte zaběhnout do e-mailové schránky, kterou jste v registraci uvedli, a POTVRDIT, že jste to Vy. S velkou pravděpodobností najdete potvrzovací zprávu v ANGLIČTINĚ. Nevadí, tak nebo tak tam bude okénko se slůvkem POTVRDIT, v angličtině VERIFY.

Kliknutí na VERIFY Vás dovede ještě na poslední potvrzení, kterým Disqus opakovaně potvrzuje identitu uživatelů, aby nám nepsali na web spamoví roboti. A oním posledním potvrzením je zase docela obyčejné vyplněné E-MAILU A HESLA, které jste si při registraci zvolili. 

DOPORUČUJI JEŠTĚ NASTAVENÍ SOUKROMÍ (viz ještě o kus níže velký nadpis a text)

Každý komentář s pozdravem je znamením pro Vás i pro mě, že zasloužíte jedničku! Obrovské díky za trpělivost i Váš čas a těším se, že si i díky navzájem vyměněným myšlenkám užijeme šití zase o kousek více. 

P.S.: A proč vlastně platím profesionální plugin pro vkládání komentářů a nevyužíváme vlastní? Odpovědí je technické zázemí webových stránek postavených na službě firmy WEBNODE, která se pro stále přísnější pravidla EU na ochranu uživatelů webových stránek komentářovému řešení vyhýbá a zákazníkům (tedy i mně) nabízí jediná dvě možná řešení pro vkládání komentářů: FACEBOOK a DISQUS. S Facebookovým pluginem byly na stránkách obrovské problémy, kurzistky bez Facebooku  neviděly mé ani další komentáře atd. Řešením se stal největší poskytovatel komentářových pluginů využívaný i zpravodajskými servery v zahraničí, ale i v ČR, tedy plugin od Disqus. Kompromis, ale zase zase nabídl i velmi přínosné funkce jako aviza na můj mail, kdy vím, že někde voláte SOS a přes odkaz Vás obratem najdu. Zdánlivě banalita, ale roky takovou funkci v klubovém webu nemám a Vaše "nejde mi stáhnout", "nefunguje video" a jiné komentáře ve starších článcích nemám šanci odhalit. Nově můžete vkládat fotografie do komentářů i Vy. Taky skvělá funkce. A najdou se i další výhody, stejně jako nevýhody, samozřejmě. Každá naše stopa zanechaná kdekoliv a jakkoliv narušuje naše soukromí. Jako autorka časopisu o tom něco vím, jak je mi nepříjemné "lítat světem". Přesto - porušit krustu soukromí znamenalo obohatit sebe i ostatní o nemalou životní hodnotu a tak tomu je se vším a všude. Je jenom na nás, jak moc se výhradně uzavřeme, nebo naopak pootevřeme dveře energiím druhým i své. A v tomto je život spravedlivý - k nikomu, kdo nedá kousek sebe, nedoputují kousky druhých. I já za své "vydat se světu" dostala obrovskou nálož Vaší energie. A stálo to a stojí za to! 

DÍKY VŠEM, KTERÉ JSTE MI KDY POOTEVŘELY DVEŘE DO SVÉHO ŽIVOTA. JAKO TĚŽKÝ INTROVERT VÍM, JAK JE TO SLOŽITÉ A VELMI SI TOHO VÁŽÍM. 


Když to jde, doporučuji maximalizovat SOUKROMÍ, tedy dejte mi ještě dvě minutky:  

DALŠÍ NASTAVENÍ SOUKROMÍ U DISQUS: 

AŽ KDY NĚKDY NAPÍŠTE PRVNÍ KOMENTÁŘ, klikněte v jeho úvodu na SVÉ JMÉNO (přezdívku apod.). Otevře se Vám Váš účet/stránka u DISQUS. Pokud nemáte nastavené soukromí, uvidíte všechny své komentáře, stejně jako je uvidíme my všechny, které na Vás klikneme. 

Tomu lze zabránit docela hravě. V levém sloupku nahoře kliknutím na PROFILE, kdy se otevře právě takové okénko jako na náhledu a vy zaškrtnete, že si přejete nechat Vaší aktivitu SOUKROMOU (KEEP PRIVATE). Pod tím kliknout na ULOŽIT/SAVE a je to. 

Ale i tak udržujte veškerou svou aktivitu na internetu, lhostejno, kde a skrze jaké e-maily, komentáře a sociální sítě v takovém rozsahu, kdy Vám nevadí, že na Vás "vyšťourá" kdokoliv jakkoliv cokoliv. Svět je divoký a už v něm jde hlavně o informace, bohužel. I proto doporučuji v úvodu PŘEZDÍVKU NAMÍSTO JMÉNA A NOVĚ ZALOŽENÝ E-MAIL pouze pro komentáře apod. Já tu možnost nemám. Mou povinností je zajistit, že mě zcela jistě a přesně identifikujete, ale Vy jste svobodnější, tak chraňte své soukromí.